Do wykonania pieńka użyłam płyty wiórowej, do której przykleiłam słoik ( wzmocnienie konstrukcji- w słoik wkłada się choinkowe drzewko i dzięki temu konstrukcja się nie chwieje). Następnie przykręciłam kartonową rurę ( np. po plakatach). Rura została odpowiednio ponacinana i oklejona gazetowym paper mache, nadałam jej fakturę zbliżoną do kory drzewa.
Aby ułatwić sobie prace malarskie gazetową korę okleiłam brązową krepą, natomiast podstawę okleiłam zieloną krepą i nadałam jej fakturę trawo- mchu ;-) Nacięcia, które tu są mają posłużyć za rozmieszczenie gałązek choinki.
Teraz czas na malowanko ;-) Farby akrylowe są, gąbeczka w rękę i do dzieła ;-)
Po wykonaniu pierwszej warstwy farby, nałożyłam konstrukcję choinki ( do miejsca w którym standardowo nakłada się stojak, przykleiłam kolejną kartonową rurę o odpowiedniej średnicy, następnie włożyłam drzewko w imitację pieńka). Dla dodatkowego zabezpieczenia, obie rury połączyłam za pomocą długich wkrętów do drewna. Następnie położyłam drugą warstwę farby ( tylko po to aby zakryć wkręty i poprawić ewentualne pomyłki).
Tak prezentuje się moja królowa lasu po rozłożeniu
No nie była bym sobą, gdybym nie wykorzystała tych odjazdowych muchomorków. Śniegu w tym roku nie ma, to chociaż niech te maleństwa cieszą oczy ;-)
O proszę i nawet nasz najmniejszy domownik zaakceptował nową wersję choinki ;-)
Pozdrawiam, M :-)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz